Jakie niegdyś mieliśmy sypialnie?

Jak wiele zmieniło się w stylu życia człowieka? Bardzo wiele. Łóżko jest bez wątpienia obok stołu i szafy najważniejszym meblem w domu. Nie zastanawiamy się, jaką historię przeszło, by stać się wygodnym stelażem z materacem, jakie mamy dzisiaj w prawie każdym mieszkaniu.

Drewniane deski i siennik

Jeszcze kilkaset lat temu łóżko było wyznacznikiem zamożności. Biednym spało się najlepiej na klepisku, skórach, bądź piecu. Miejsce do leżenia jest niezwykle istotne, ponieważ to tutaj relaksujemy się i wypoczywamy. Śpimy i czytamy. Podobno to starożytni Rzymianie wymyślili materac. Niegdyś wypychano go pierzem, wełną lub słomą. Początkowo były łóżka pojedyncze. Kamienne, drewniane lub z czasem stalowe, ale to już w XIX wieku, stopniowo ewoluowały, zapewniając. Materac podnosił komfort spania i nie każdego było na niego stać. Dzisiaj wiadomo, że materac jest podstawowym elementem łóżka. To jego jakość stanowi o zdrowym i spokojnym śnie. Łóżka do sypialni nowoczesne są wyposażone w materace sprężynowo-kieszeniowe. Najlepsze, jakie dzisiaj znamy. Są one wypełnione systemem sprężyn. Każda jest umieszczona w oddzielnej kieszonce,  dzięki czemu materac pod ciężarem ciała ugina się w sposób punktowy. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie z jednej strony materaca pianki  termoelastycznej, reagującej na nacisk sylwetki i temperaturę ciała.

Elastyczny i sprężysty materac

Kręgosłup powinien wypocząć, aby kolejny dzień można było przywitać  z uśmiechem i w dobrym samopoczuciu. Nic tak nie wpływa na jakość snu, jak właśnie materac.  Żaden tani narożnik nie wypełni nam tak nocy zdrowym snem, jak średnio twardy materac z pianką poliuretanową. Owszem, jest efektowny i ma atrakcyjną cenę, ale spanie na podłożu, które zawiera połączenia nie jest najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia na co dzień. Nie ma to jak jednolita powierzchnia równego materaca. Dobry materac powinien mieć odpowiednią wentylację wewnątrz, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci, czy osadzaniu roztoczy. Nowoczesne materace podobnie jak meble komody nowoczesne charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością.