Surowy styl industrialny

Mieszkania loftowe powstają najczęściej na strychach, w niezagospodarowanych częściach domów, w budynkach poprzemysłowych. Aranżacja takich przestrzeni charakteryzuje się prostotą, surowymi dodatkami. Jest w tych mieszkaniach wiele metalu, szkła i cegieł.

Jak ożywić industrialną przestrzeń

Czasem możemy wykorzystać do tego celu jasne meble, a czasem po prostu wprowadzić miękkie, kolorowe dodatki. Biała komoda nowoczesna lub tapicerowana kanapa w części salonowej wprowadzi nieco przytulności. Warto wspomnieć, że powierzchnie loftowe są po prostu otwarte. Symbolicznie zaznaczamy jedynie miejsca przeznaczone do spania, kuchnię lub część wypoczynkową. Przestronność wnętrza to cecha charakterystyczna loftów. Połączenie stylu industrialnego  ze skandynawskim. Drewno, kamień, metal i szkło. Dobrze w takich wnętrzach prezentują się rośliny. Ustawione w dużych donicach kwiaty, krzaki lub drzewka, a obok krzesła loftowe lub fotele i mamy już przyjemne miejsca do wypoczynku.

Meble do loftów

Tego rodzaju mieszkania nie wymagają drogich sprzętów. Tutaj rower powieszony na ścianie, ciężkie biurko z metalowymi dodatkami lub materac rzucony na podłogę więcej znaczą niż pałacowe wyposażenie. Meble online są dostępne w każdym stylu i na pewno można coś wybrać do industrialnego pomieszczenia. Na przykład meble z palet lub surowego drewna. Jeśli uda nam się wykorzystać w mieszkaniu belki stropowe, to uzyskamy niespodziewany efekt. Za miejskim parawanem, ozdobionym  fragmentami gazet można ustawić łóżko pojedyncze. Wrażenie intymności zostanie zachowane, a sen w takiej mini sypialni będzie spokojny i zdrowy. Warto pamiętać o wysokiej jakości materacu. Na podłodze do stylu industrialnego idealnie pasują duże płytki z szarego gresu w połączeniu z deskami. Na ścianach mogą być widoczne fragmenty z cegieł. Okolice kuchni  wykonane z prawdziwego betonu uzupełnią miejski krajobraz. To najnowsze rozwiązania loftowe, będące całkowitym przeciwieństwem stylu rustykalnego.  Szare, zimne i bardzo miejskie.