Styl industrialny w mieszkaniach loftowych

Wielkomiejski styl, nieco chłodny, surowy i szary jest bardzo praktyczny. Można uzyskać pożądany efekt w naprawdę minimalistyczny sposób. Sklepy meblowe w Internecie oferują różne style mebli w okazyjnych cenach. Można znaleźć tu zarówno meble industrialne,  nowoczesne,  w  połączeniu  z  metalem lub szkłem, jak też zaopatrzyć się  w  antyki.

Ma być tanio i gustownie

Szczególnie młode pokolenie gustuje w stylu industrialnym. Jest on łatwy do osiągnięcia w dosyć prosty sposób. Efekt najlepiej uzyskuje się na otwartych przestrzeniach, w strychach przystosowanych do zamieszkania, czy niewielkich mieszkaniach, w których można wyburzyć ścianki działowe i zrobić jeden wielki, symbolicznie dzielony na strefy pokój. Tu strefa spania mija się z kuchnią, gabinetem czy kącikiem wypoczynkowym. Nowoczesne, industrialne wnętrza najczęściej operują bielą i czernią oraz potrzebują metalu i kamienia jako dodatków.  To minimalizm, w którym wygodnie się żyje. Dobrze jest jedną ścianę przyozdobić cegłą, lub obdrapać z tynku, gdy mieszkanie znajduje się w kamienicy wybudowanej z cegły. Napisy, hasła, kable poprowadzone po murze, metalowe klosze lamp, latarnie oświetleniowe wprowadzą odpowiedni nastrój. Nowoczesne łóżko do sypialni wyodrębnionej za pomocą parawanu spełni swoją wypoczynkową rolę, może też być w takiej umownej sypialni rzucony na podłogę wygodny materac.

Kilka stref w jednym mieszkaniu

Podział mieszkania urządzonego w stylu industrialnym na strefy jest niezbędny. W ten sposób uzyskuje się ład i porządek, a także mieszkanie zachowuje swój niepowtarzalny klimat. Meble loftowe wnoszą odpowiedni charakter do wnętrza. Można je wykonać samodzielnie lub zakupić w sieci. W Internecie znajdują się sklepy online oferujące meble wykonane z palet, stoliki, szafki z surowego drewna czy stelaże pod materace. Styl industrialny charakteryzuje się prostotą i surowością. Ma swoich wielu zwolenników i w sklepach meblowych online można znaleźć meble po konkurencyjnych cenach. Szafa tanio również będzie pasowała do takiego wnętrza.