rpkbochnia.pl

rpkbochnia.pl

komunikacja miejska swidnik linia 01

komunikacja miejska swidnik linia 01

Więcej cukru oznacza również więcej jedzenia dla drożdży, a wino tak więcej alkoholu na końcu procesu.

Dodać cukier ogrzewając sok owocowy nieco w naczyniu ze stali nierdzewnej i mieszano w celu rozpuszczenia cukru.

Dodaj drożdże

Wysterylizować swoją butlę lub butla z sterylizacji rozwiązanie lub wrzącej wody. Umieść słodzone soki owocowe do swojego statku.kredytbezbik.net.pl Rozpuść drożdże w sproszkowanej trochę ciepłej wody i cukru w ??filiżance i pozostawić na kilka minut, aby aktywować. Następnie dodać drożdże do soku owocowego. Połóż śluzę powietrzną na statku.

Fermentacji soku owocowego powinien zacząć szybko i widać pęcherzyki w śluzie. Oznacza to, że drożdże konwersji cukru alkoholu.

Obserwować i czekać

Połóż naczynia fermentacyjnego w ciepłym miejscu, jeśli to możliwe. Idealnie należy pozostawić wino fermentuje od dziewięciu miesięcy do roku. Jeśli pijesz po to tylko miesiąc lub dwa będzie smakować szorstka i ubogich; pozostawiając go na około rok pozwoli to mellow out – to naprawdę robi różnicę. Gdy fermentacja trwa, można zauważyć białą warstwę pojawiają się na dnie zbiornika fermentacyjnego. Wytwarza się martwych komórek drożdży. Można „rack” lub syfon wina do nowego statku, który zatrzymuje wino staje skażone z drożdżowy posmak. Należy to zrobić raz w miesiącu.

Butelki wino

Jeśli wino nie wyjaśniło, a chcesz go mieć przed butelkowaniem pełni jasne, opuszczają statek w bardzo zimnym miejscu przez tydzień lub dwa, a jasność powinna poprawić.

Po zatrzymaniu fermentacji (bez pęcherzyków pochodzących przez śluzę powietrza) można butelkować wino i korek butelki. Pamiętaj, aby wysterylizować butelki i korki przed ich użyciem. Jeśli robisz dużo wina, pamiętaj, aby oznaczyć wszystkie butelki ze szczegółami dotyczącymi owoców, odmiana drożdży używane i datę butelkowania. Jeśli się doskonałą partię, można następnie spróbuj powtórzyć go w kolejnych latach.

Wypić!

Niewiele osób może oprzeć ignif.com/wklady-kominkowe/ picia butelkę na tym etapie. Ale większość win owocowych na ich najlepszy okres do dwóch lat po rozlaniu do butelek, dzięki czemu można umieścić kilka butelek na bok do czasu masz jakichś przyjaciół okrągłe lub mieć coś do świętowania. Nie ma nic całkiem jak pić własne wino, wykonane tak jak lubisz!

Scott Kintraw sprawia, że ??jego własne wina owocowe w spadku rocznie. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat jak zrobić wino i więcej porad na sukces domu wina, zobacz jak zrobić wino na kintraw.com

Artykuł napisany przez: haluksy leczenie