rpkbochnia.pl

rpkbochnia.pl

komunikacja miejska jelcz laskowice rozklad jazdy

10 Najczęstsze Fobie

Oto dziesięć najczęściej fobie na całym świecie. Są szanse, że prawie każdy będzie można spotkać doświadczyło co najmniej jeden z tych fobii.

Agorafobia

Jest to zwykle wyrażone jako strachu otwartych przestrzeniach, ale czasami może to być strach zatłoczonych miejscach. Może objawiać się jako ataki paniki.

arachnofobia

To jest strach przed pająkami. To jest tak powszechne, że już nawet nakręcił film o tym samym tytule. Pomimo faktu, że większość pająków nie są szkodliwe, to wydaje się, że zbiorowy strach przed nimi.

Lęk wysokości

Lęk wysokości. Może to stoi blisko krawędzi urwiska, a patrząc z okna naszego pokoju. Lęk wysokości przejawia się na wiele sposobów. Na to ekstremum, może to nawet oznaczać, że nie możemy przejechać na szklanym frontem w windzie.

Klaustrofobia

Przeciwieństwem agorafobii. To jest strach przed ciasnych lub zamkniętych przestrzeniach. Jest to często towarzyszy lęk przed nie mogąc wydostać się z tej sytuacji. Może to być doświadczenie w windy, pociągi czy samoloty.

Aviophobia

Strach przed lataniem. Mimo, że latanie jest jedną z najbezpieczniejszych form transportu, ludzie często boją się latania. Jest to często połączenie kilku innych fobii, w tym nie jest pod kontrolą i bojaźni o atak paniki.

Dental Phobia

Szacuje się, że aż 15% z zachodniego świata boją się dentystów. Może to być częściowo ze względu na obawy o Igły, wiertła dentystyczne, a nawet białych fartuchach.

Fobia społeczna

Zwykle objawia się strachem jakiejś interakcji społecznych. Niektóre z największych obaw zawartych w tym są strach wystąpień publicznych i wywiadów niepokoju.

mizofobia

To jest strach przed zarazkami. Może to być związane z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywne. Mizofobia towarzyszy często powtarzane mycie rąk i unikanie wszystkiego, co jest postrzegane jako nieczyste.

Aquaphobia

Strach przed wodą, często towarzyszy lęk przed utonięciem. 1 na 50 osób Szacuje się, że strach przed wodą.

Strach Zaangażowania

To często odnosi się do uniknięcia małżeństwa lub innego długoterminowego partnerstwa. Ściśle mówiąc, nie jest to fobia medycznej, ale na pewno plasuje się tam z innych fobii w kategoriach, jak powszechne jest.

Więc nie masz ich, niektóre z 10 najczęstszych fobii na świecie.

Artykuł napisany przez: